Meie maja sai jälle vanemaks

Loomise kuupäev 07.11.2020

Holstres suure järve ääres asub koolimaja, väike armas majakene, mida on meil vaja. Sinna ruttab iga hommiku mitukümmend last....

... ja nii juba palju aastaid.

Kooliharidust on Holstre kandis lastele antud juba aastat 187 ja vaid vähem kui pool sellest praeguses majas. Sellegipoolest on 85 väga väärikas vanus ning seetõttu tähistasime seda toreda päevaga. Selle sisse mahtus koolimaja kallistamine ja inimketist numbri 85 moodustamine, kooli viktoriin, ajalootunnid kooli vilistlase ja kauaaegse õpetaja Õilme Muniga, õp. Sirje pidulaua kunstiprojekt ja aktus.

Aktus oli pidulik. Uue traditsioonina süütasime selle alguses kooli küünla. Seda tegid Õilme Muni.ja kooli esimese direktori August Lainase lapse-lapse-laps Markus Tarn. Õpilased laulsid ning tegid ülevaate kooli saamisloost. Tervitama olid tulnud Viljandi valla vallavanem Alar Karu ning haridus- ja kultuurinõunik Anne Põldsaar. Tunnustati tublit õpilast Vaikot Juurt ja kooli töötajaid, kelle tööaastatest on saanud ümmargune arv. Nii said kooli ja valla tänu osaliseks õpetajad Marika Kivistik, Kristi Pajuste, Heidi Oja-Kalberg ja kokatädi Viive Rebane.

Aktus lõpes ühise tordisöömisega.

Viimati muudetud 01.01.2021.