Saabumas on hõimupäevad 07. oktoober Huvijuht

Igalsügisel oktoobrikuus on tavaks tähistada hõimupäevi.

Meie koolil on sellega seoses 15. oktoobril kell 11.00 suurepärane võimalus saada osa Ungari pärimusmuusika ansambli kontserdist meie koolimajas.

Külla tuleb ansambel Borsa

Ansambel Borsa

Ansambel mängib koos alates 2011. aastast.

Ansambli liikmed:

Gyöngyvér Anna Cseke  – viiul

Katica Manninger – laul, kannel

Előd Molnár – vilepillid furulya ja kaval

Péter Tóth – vilepillid furulya ja kaval

Olivér Artúr Tóth – koboz, vioola

Ansambel on algusest peale mänginud Moldva muusikat. Kuigi Moldva asub Karpaatide mägedest idas, on ajalooliselt siiski tegemist ungari keelt kõneleva piirkonnaga. Läänest piiravad Moldvat Karpaadid, idast jõed. Tänu looduslikele piiridele on Moldva alad saanud mujalt vähe kultuurilisi mõjutusi, olles säilitanud arhailise ungari keele ning palju lauluviise.

1970. aastatel alguse saanud Ungari tantsumajade liikumine tõi Moldva kultuuri ungarlaste pidusaalidesse ja ka igapäevaellu. Tänapäeval tähistatakse tantsumajades sünni- ja nimepäevi, ansamblit oodatakse esinema pulmadesse ja ristimispidudele. Lisaks sellele, et Borsa mängib tantsumajades, annavad nad ka kontserte, millel kõlavad lisaks tantsumuusikale ka kiriklikud rahvalaulud. Lasteaedades ja koolides käivad nad esinemas muinasjuttudest põimitud eeskavaga, et sisendada armastust rahvamuusika vastu juba maast madalast.

Ansambel ootab juba põnevusega oma reisi Eestisse. Siinsetel kontsertidel kõlavad värvikuse lisamiseks Moldva muusika kõrval ka lood Karpaatide basseinis elavate ungarlaste aladelt.

Ansambel Borsa

Igalsügisel oktoobrikuus on tavaks tähistada hõimupäevi.

Külla tuleb ansambel Borsa

Ansambel Borsa

Ansambel mängib koos alates 2011. aastast.

Ansambli liikmed:

Gyöngyvér Anna Cseke  – viiul