Projekti “Eesti - mu kodumaa” avapauk

Loomise kuupäev 18.04.2024

17.aprillil sai avapaugu 3.klassi projekt "Eesti - mu kodumaa" luuleraamatu loomine. Projekti idee seisneb selles, et iga 3.klassi õpilane kirjutab ise valmis vähemalt 2 luuletust teemal "Eesti - mu kodumaa". Lisaks sellele joonistavad valmis ka illustreerivad pildid, mis toovad esile luuletuste sisu ning hiljem köidetakse kõik tööd üheks luuleraamatuks.

Sellel päeval käis 3.klassil külas kirjanik Aidi Vallik, kes õpetas lastele luule metoodikat. Kirjanik tutvustas algselt enda loomingut ja luges õpilastele ette mõned luuletused. Seejärel selgitas Vallik, millest luule koosneb ning milliseid luulevorme olemas on. Õpilastele anti ka erinevaid mängulisi ülesandeid, mille käigus said nad oma teadmisi praktiseerida ning arendada enda loovust ja loomingulisust. Üheskoos loodi mitmeid luuletusi, mis andsid erinevaid emotsioone.

Õpilased ja ka kirjanik Vallik ise nautisid kogu töö protsessi ning eesmärgid ja ootused said täidetud.

Järgnevalt hakkavad õpilased harjutama eesti keele tundides luuletuste kirjutamist ning hiljem valitakse sobivad välja, mis raamatusse kantakse.

Suur tänu Aidi Vallik selle imelise tunni eest!

Viimati muudetud 18.04.2024.