Päev kalade  ja  lennukitega

Loomise kuupäev 01.06.2021

Neljapäeval,  20. mail käisid õppereisil 7.-9. klassi õpilased. Külastati Järvemuuseumi Võrtsjärve ääres ja lennundusmuuseumi.

Rainis, 9.klassist räägib:

„Järvemuuseumi loodusõppeprogrammi „ Kalad“ käigus nägime akvaariumites Eesti magevee kalu: ahven, säga, särg, angerjas, kiisk, tuur ja mitmeid teisi. Saime teada kalade eluviisi, meeleelundite, püügiviiside kohta. Täitsime rühmades töölehti, et teadmised kaladest kindlamaks saaks.“

Õppeprogrammile järgnes sõit parvega Võrtsjärvel. Et ilm oli tuuline, siis lained kõigutasid sõiduvahendit ja vett lahmas riietelegi. Nägime Tondisaart, kuulasime legende ning saime teada, et Võrtsjärv on elupaigaks 35 kalaliigile. Eestis on kalaliike umbes 80.

Loodusõppeprogrammi rahastaja oli SA Keskkonnainvesteeringute keskus.

Päev jätkus sõiduga Lange küla poole, sest seal asub Eesti ainuke lennundusmuuseum.

Lennundusmuuseumi angaarides oli palju tehnikat, kuulsime üksikasju sõjalennukite, reisilennukite ja helikopterite ajaloo, ehituse ning kasutuse kohta. Eraettevõttena tegutsev muuseum korraldab lennupäevi ja siis kutsuti uuesti külla.

Õppepäeval oli võimalus teadmisi saada väljaspool koolipinki. See pakkus vaheldust, uusi kogemusi ja laiendas silmaringi.

Õpilaste mõtted sõnastas ja toimetas kirjutiseks

Õp.Marika Kivistik

Sama vahva kogemuse osaliseks saavad 3.-6. klass, kes külastavad limnoloogiajaama ja lennundusmuuseumi juba sel neljapäeval.

Pilte 7.-9. klassi õppereisist näed kooli pildialbumis https://www.snap.ee/user/Holstre_Kool/album

Kui oled unustanud parooli, küsi huvijuhi käest.

Viimati muudetud 07.11.2021.