Ahhaa-keskuse külastus

Loomise kuupäev 30.12.2021

19. novembril külastasid Holstre Kooli õpilased Ahhaa-keskust. Laua- ja mõttemänguring kutsus 40 õpilast Ahhaa-keskusesse. Huvilisi oli palju ja kohad täitusid kiiresti. Õpilased osalesid keskuse programmis, kus sai käia töötubades ''Seebilabor'', ''Ahhaa, bakterid!'' ja  vaadata teadusteatrit ''Ahhaa päästab päeva''. Väga huvitava reisi universumisse tegime külastades planetaariumit, kus saime teada planeetidest, tähtedest ja galaktikatest. Töötubades valmistasime aroomiseepi, kasvatasime ise katseklaasides baktereid ning teadusteatris ootas meid väga lahe tuleohutuse teemaline etteaste. Ahhaa-keskuse kohvikus sõime kosutava lõunasöögi. Teaduskeskuses jäi kõigil veel aega üle avastada gravitatsiooni näitust, kui peadpööritavat teadusseiklust. Saime katsetada inim-tsentrifuugi, vabalangemise liumäge, planeetide rallimänge ja palju muudki põnevat. Päeva lõpuks olid nii mõnedki osalejad päris väsinud, kuid kõiki õpilasi ja ka õpetajaid saatis rõõm kordaläinud päevast.

Kaie Roosioja-Aari

Viimati muudetud 31.12.2021.