Hõimupäev ungarlastega

Loomise kuupäev 19.10.2021

15. oktoobril tähistasime hõimupäeva. Meil oli külalis Ungari pärimusmuusika ansambel Borsa. Nende eeskava oli üles ehitatud muinasjuttudele, mis rääkisid sellest, kuidas neil kaasas olnud rahvuspillid tekkisid. Iga pilli tekkeloo juurde esitasid nad ka laulu ja tantsu. Kahel esinejal olid seljas rahvariided. Värvikuse lisamiseks esitasid nad Moldva muusika kõrvale veel lugusid Karpaatide basseinis elavate ungarlaste aladelt.

Tore oli kogu kooliga ühiselt tantsida kahte ringtantsu, mis olid lihtsad, hoogsad ja rütmikad. Lastel ja külaliste silmad särasid.

Pärast kontserti tutvustasime ungarlastele oma armsat koolimaja. Meie muusikaklassis on palju pille ja me lasime ka külalistel neid kaeda. Tuli välja, et see oli olnud nende üks soove - näha siinseid pille. Kuna Olivér Artúr Tóthon on ise pillimeister siis tema uudistas meie kandlelaagri poolt tehtud väikekannelt ja kiitis pilli valmistajat. Lõpuks sõid esinejad lõunat, nautisid meie kooli ümbrust ning suundusid järgmisele esinemisele.

Aitäh selle elamuse eest, Ungari Kultuuri Keskus ja õpetaja Eve.

Direktor Anu Saar

Viimati muudetud 27.11.2021.