Holstre koolis käis külas Laste ETNO ringreis

Loomise kuupäev 05.10.2020

Holstre koolis käis külas Laste ETNO ringreis

Rahel Tafenau

Holstre koolis käis tutvustamas pärimusmuusikat ja pärimusmuusika pille Laste ETNO ringreis.

Esimesel oktoobril, rahvusvahelisel muusikapäeval, külastas Holstre kooli kuuest noorest koosnev Laste ETNO ringreis. Kontserdi eesmärgiks oli mängida lastest lastele, tutvustada eesti pärimusmuusikat ning inspireerida ka kõiki teisi pilli mängima.

Kontserdi tegi eriliseks just pärimusmuusika, millega noored ise tegelevad ja ka see, et oli näha, kuidas noored on südamega asja juures. Kontsert tundus koolile meeldivat, väga paljude laulude puhul hakkas kuulajatel jalg tatsuma ja aplaus oli tugev. Mulle isiklikult jäi silma noorte emotsioon, kui Laste ETNO ringreis lugusid esitas. Ühe loo ajal näiteks kõik järsku naeratasid ja oli näha, kuidas noored kontserti nautisid.

Laste ETNO on muusikalaager, kus osalejate endi poolt läbi viidud õpitubades omandatakse kuulmise teel oma kodukandist pärit muusikapalu. Laste ETNO ringreisil osalesid: Kertu-Liis Õnnis (kannel), Katariina Nelli Tiisler (karmoshka), Susi Eerin Heinlo (viiul), Jakob Ermann Raplast (viiul, torupill), Mihkel Sildoja (lõõts) ja Randmar Tuulemäe (karmoshka, mandoliin).

Viimati muudetud 01.01.2021.