Kui ma oleksin ema ...

Loomise kuupäev 09.05.2021

5.-9. klassi õpilaste ütlusi teemal

 

Kui ma oleksin ema…

 

Kui ma oleksin ema siis ma läheksin vara magama, teeks lastele iga päev süüa ja käiks tööl, nagu tavainimene ikka.

*

Kui ma oleksin ema siis ma teeksin iga hommik hommiku sööki, paneksin kooliasjad valmis, peseksin pesu, peseksin nõusid ja aitaksin kodutöödega. Ma käiksin ka õues taimi kasvatamas.

*

Kui ma oleksin ema siis ma ei pahandaks oma lastega kunagi, vaid õpetaks neid kuidas teha kodutõid. Kui nad teevad pahandust siis ma ei pahanda nendega, sest kui me väiksed olime siis me tegime seda sama.  Kui nad õpivad hästi ja hinded on 4 ja 5, siis saavad iga kuu natuke taskuraha.

*

Kui ma oleksin ema, siis ma oleksin oma lapse jaoks olemas igal ajal. Ja ma armastaksin oma last

*

Kui ma oleksin ema, siis ma oleks lahke ja rõõmsameelne ja mulle meeldiks väga süüa teha ja erinevaid retsepte proovida. Mul oleks üks koer ja kass.

*

Kui mina oleksin ema, siis ma oleks väga hooliv ema. Ma ei hellitaks neid väiksena väga ära. Ma tegeleks nendega kogu aeg, joonistaks jne. Nad oleks mulle kõige-kõige kallimad üldse. Ma kindlasti harjutaks neid kõike sööma juba väiksest saati. Ma prooviks kindlasti neile lubada kõike, mis soovivad, kuid kõike ka ei saa .

Kui ma oleksin ema siis ma peaksin lapsi valvama ja nende eest hoolitsema. Peaksin süüa tegema ja nõusid pesema, lapsi lasteaiast koju tooma ja lastega mängima.

*

Oleksin pigem leebem vanem ja annaksin oma lapsele palju vabadust ning laseksin tal palju asu ise otsustada, aga mitte nii palju, et ta mässuliseks muutuks. Ma arvan, et mõne koha pealt oleksin ma väga range. Ei lubaks tal teha asju, mis ta tervist rikuvad või alaealistele keelatud. Ostaksin talle asjalikke ja kalleid asju, kuid mõõdukalt.

*

Prooviksin olla tore ema. Ma ei laseks oma lapsel liiga kaua ekraani taga olla ja üritaksin teda võimalikult palju õue saada. Ma sooviksin, et talle meeldiksid saad asjad, mis mullegi

*

Ma armastaksin oma lapsi väga, me käiksime iga päev koos looduses ja veedaksime aega üheskoos. Mul oleks vähemalt 2 last – 1 poiss ja 1 tüdruk. Emana tahaksin ma olla oma lastele kõige suuremaks eeskujuks. Emana teeks mind rõõmsaks, kui mu lastel on kõik hästi ja nad on õnnelikud

*

Ma annaks lapsele väga palju armastust, ma teeks kõike, et mu lapsel hea ja turvaline elada oleks. Ma vaataks, et tal oleks süüa ja tuba oleks soe. Ma ostaks talle kõik vajalikud asjad, mis tal vaja oleks. Ma oleksin tore ema. Ma ei oleks iga asja peale kuri, aga siis , kui ta on midagi kokku keeranud. Ma hoolitseks lapse eest, et ta näeks hea välja, et ta ei kiks ringi mustana. Ma tahaks, et laps oleks rõõmus ja et tal oleks hea elu.

*

Kui ma oleksin ema, ei oleks ma oma lapse vastu väga karm, kuid pahane vaid siis, kui seda tõsiselt vaja on. Ma ei sõimaks last kõige väiksemate asjade eest, ma laseks tal olla kaua üleval, kuid mitte nii kaua, et ta sellega oma unegraafiku untsu keeraks. Ma seisaksin ta eest ja toetaksin teda kõiges, milles tal abi vaja oleks, ma ei jätaks teda kunagi üksi, ega lööks tead kunagi, isegi kui see oleks viimane võimalus.

*

Kui ma oleksin ema, siis kasvataksin oma last viisakalt käituma. Ma arvan, et last on raske kasvatada viisakaks kuna paljud inimesed alati ropendavad ja teevad lollusi ja kui laps seda näeb siis tahab ta seda järgi teha. Aga kui piisavalt kasvatada, siis ta hakkab viisakaks.

*

Kui ma oleksin ema siis ma õpetaks lapsele olema hea inimene, sest see on väga tähtis ülesanne, mida  peaksin oma lastele õpetama, et neist saaks head inimesed, kes austaks teisi.

*

Kui ma oleksin ema, siis ma hooliksin oma lastest väga. Ma läheksin lastega välja sööma, viiksin nad lõbustusparkidesse ja lebotaks niisama kodus. Ma annaksin kõik oma lastele, et neil oleks hea elu ja meeldejääv lapsepõlv. Loomulikult mul peab iseenda jaoks ka aega olema. Soovin, et minust saab tulevikus lahe ema.

*

Kui ma oleksin ema, lubaksin enda lapsel alati sõpradega välja minna ja kui muretseks, siis räägiks temaga ennem. Ma tegeleks endaga, et mul oleks endal kõik korras ja siis oleks ka lastel korras. Ma prooviks võimalikult palju õpetada neile enda teadmisi. Ma prooviks alati näidata ainult parimaid külgi endast. Reisiks võimalikult palju erinevates kohtades. Ma teeks süüa koos nendega.

*

Kui ma oleksin ema, hoolitseks oma lapse eest ja ei laseks teda halvale ’teele’. Ma lubaks lapsel süüa rämpstoitu üks kord nädalas. Ma ei näägutaks ja laseks lapsel olla kaua arvutis ainult siis kui hinded on koolis head. Teeksin lapsele süüa ja peseks tema riideid ja koristaks nädalavahetusel maja.

*

Kui ma oleksin ema, siis ma teen süüa, koristaks, saadaks lapsi kooli, käiks poes ja teeks veel paljusi asju .

*

Kui ma oleksin ema, ma käituks enda lapse vastu hoolikalt ja üritaks temaga saavutada häid ja toredaid suhteid, et ta saaks mulle rääkida enda probleemidest. Ma lubaks talle asju, mida tavaliselt vanemad ei luba, aga kontrolliks, et see üle kätte ei läheks.

*

Kui ma oleksin ema, hooliksin oma lapsest väga palju. Iga hommik Kui laps kooli läheb, ärkaksin ma enne teda ja teeksin talle valmis hommikupudru ja kui ta ärkab, aitaksin tal pakkida koolikoti. Last kooli saates sooviksin alati talle head päeva. Sooviksin saada oma lapsega läbi nii hästi kui võimalik, tahan, et ta teaks, et võib minule kõikidest oma probleemidest rääkida. Kui laps soovib, siis luban temale ka asju, mida teised vanemad ei lubaks.

*

Kui ma oleksin ema, siis tahaksin kindlasti olla hea lapsevanem . Ma sooviks olla hooliv ja armastav ema.

*

Oma töös oleksin väga hoolikas ja samas ka sõbralik oma laste vastu. Kuid selline ei saa üleliia olla, sest see võib endaga kaasa tuua mitmesuguseid probleeme. Ma ei peaks neid laiskadest, kuid annaksin neile alati võimaluse halbu hindeid järele vastata, toetaks neid õppimisel.

*

Korraldaksin palju pereüritusi ja teisi toredaid ettevõtmisi. Laste kõrvalt  peaks üritusi rohkem korraldama, sest muidu istuvad päev läbi arvutis.

*

Mina ei naeraks laste üle kunagi, kui nad millegagi hakkama ei saa, vaid aitaksin neid  järele. Koduaresti ma neid nii väga ei jätaks. Ja ei ütleks, et too laps on parim ja teie halvemad. Ma võtaksin kõiki ühesugustena, kuigi vahel võib see olla päris raske.

*

Kui ma oleksin ema, siis ma laseks lapsel ise kasvada ja ilmselt sunniks teda õues koos teiste lastega mängima, sest minuarust tänapäeva lapsed on liiga õrnad. Ma ei lubaks tal eriti palju age ekraani taga veeta, sest see pole väiksele lapsele kasulik. Ma käiks temaga palju teatris ja kinos. Samuti pööraksin palju tähelepanu tema enda huvidele.

*

Kui ma oleksi ema siis ma peseksin nõusid ja teeksin süüa. Ma käiks tööl.

*

Kui ma oleksin ema, kasvataksin oma lapsed suureks, targaks ja tugevaks. Aitaks oma lapsi kui nad hädas on. Teeksin ema-asju.

*

Kui ma oleksin ema, siis ma ei pahandaks oma lastega peaaegu mitte kunagi. Ma üritaks anda neile nii hea elu, kui võimalik. Oleksin töökas ja

korralik. Üritaksin toituda tervislikult ja liikuda palju.

*

Kui ma oleksin ema, kasvataksin oma last viisakaks ja tubliks. Minu jaoks ei oleks oluline, kui häid hindeid ta saaks, vaid see, et ta õpiks endale asjad selgeks. Ma hoolitseks tema eest piisavalt ja üritaks olla hea ema. Ma arvan, et minu ema on täpselt selline.

*

Kui ma oleksin ema oleksin enda emaga väga sarnane. Mu ema on väga hooliv, huumorisoonega, naljakas, toetav, armastav, ilus, äge ja väga armas inimene. Alati, kui mul on mure, tuleb ta kohe küsima, et mis ja kas ma saan aidata. Läheb kaasa minu vahvatele ideedele. Ma olen oma emale väga tänulik kõige eest ja ta on väga-väga-väga-väga-väga-väga kallis mulle!

*

Kui mina oleksin ema siis hoolitseksin oma lapse eest ning oleksin väga positiivne ema. Tahaksin lapsele ainult head ja toetaksin teda kõiges. Minu perekond on mulle kõige tähtsam ja armastan neid ülekõige. Ema roll on kindlasti raske aga siiamaani on meie kõigi emad sellega hakkama saanud

Viimati muudetud 25.05.2021.