Loodusõppepäev TÜ loodusmuuseumis ja botaanikaaias

Loomise kuupäev 27.09.2020

18. septembril käisime 1. - 5. klassi lastega ülikoolilinnas Tartus, et uudistada ringi Tartu Ülikooli loodusmuuseumis. Näiteks saime vastused küsimustele: kus sai alguse elu Maal; kes on rüükala; milline näeb välja kõrb, milline savann; millistele loomadele on koduks tundra; kui lihtne on märgata raagritsikat looduses; kui suureks võib haug kasvada ja palju palju muudki. Saime imetleda Eesti metsade mitmekesisust muuseumis eksponeeritud topiste näol. Saime aimu putukate värvikirevast liigirikkusest. Loodusmuuseum pakkus äratundmis- ja avastamisrõõmu, nagu oleks osa saanud maailma eri paiku läbivast jalutuskäigust. Enne koduteele asumist tegime ringkäigu Tartu Ülikooli botaanikaaias: kellele pakkusid rõõmu tiigis ringi ujuvad kalad, kellele uhked ja värvilised roosiõied, kellele kiviktaimlal kalpsamine. Taaskord sai kinnitust väide, et värskes õhus liikumine turgutab vaimu ja keha!

Meie päeva loodusmuuseumis rahastas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Õp. Liisi Tõnisson

Viimati muudetud 07.01.2021.