Mõõgavennad

Loomise kuupäev 05.02.2023

On tavapäratu, et koolis vehklevad õpilased mõõkadega. Aga Tarvastu Gümnaasiumis seda siiski tehakse, sest seal tegutsevad Mõõgavennad.

Mõõgavennad on alates 2010. aastast ajalooõpetaja Aive Kaldra juhendamisel tegutsev grupp noori, kellele meeldivad rollimängud. Nii on nad kandnud rolle mõõgavendadest kuni tulnukateni. Käiakse laagrites ja võetakse osa erinevatest sündmustest.

Juba eelneval nädalal pandi meie kooli üles põnev Mõõgavendade näitus, kus kajastatakse nende tegemisi läbi aastate. On väga tore, et lisaks näitusele said nad ka ise meile külla tulla. Meie õpilastele näidati, millised on nende „mõõgad“ ja kuidas nad viivad läbi mõõgavõitlust. Igal võitlusel on alati ka reeglid. See oli esimene asi, mis tuli osalejatel meelde jätta. Edasi asuti võitlusvõtete juurde. Kõik soovijad said neid proovida. Elevus täitis terve saali.

Suur tänu Mõõgavendadele ja õpetaja Aive Kaldrale meile külla tulemast!

Viimati muudetud 15.05.2023.