Õppisime animatsiooni loomist

Loomise kuupäev 05.02.2023

Veel üks loovtööga seoses korraldatud sündmus toimus jaanuarikuus – animatsioonitöötuba. Berit Kald ja Janell Jatsõšõn koos juhendaja Marika Kivistikuga olid sel puhul ka kohale kutsunud toreda külalise. Selleks oli meie kooli vilistlane Peeter Ritso. Ta rääkis sellest, kuidas tema animatsioonide tegemine juba meie koolis õppides alguse sai ja näitas oma kooliaegset loomingut. See oli väga põnev.

Külalisega kohtumisele järgnes animatsioonitöötuba, kus õpilased moodustasid grupid ja asusid valmistama oma animatsiooniklippi. Selleks tuli välja mõelda süžee, mis oleks seotud Holstre või kooliga. Süžee järgi joonistati paberile tegelased ja taust. Edasi tuli kogu tegevuse liikumine üles pildistada. Kõik rühmad said sellega hakkama. Nüüd jääb üle pildid liikuma panna. Ahjaa - ühel rühmal oli võimalus animatsioon luua arvutigraafikat kasutades. Ootame põnevusega tulemusi.

Aitäh külalisele Peeter Ritsole ning aitäh Janellile ja Beritile toreda päeva eest!

Viimati muudetud 15.05.2023.