Sportlik neljapäev

Loomise kuupäev 25.04.2022

Oli see vast tore päev! Alustades sellest, et ilm oli väga ilus ja lõpetades sellega, et matkapäev oli väga hästi korraldatud.

Sportliku neljapäeva ehk matkamängu kooliperele korraldas 8. klassi õpilane Reena oma loovtöö raames. Tema juhendaja ja abiline selles oli Vika Zieds, Holstre kodutütarde rühma vanem. Just Kodutütarde ja Noorte Kotkaste organisatsiooni tegevustest saigi Reena oma tööks inspiratsiooni.

Olles ka ise kodutütar, oli Reena eesmärk tutvustada nende tublide noorte toimetusi ja seeläbi leida organisatsiooni uusi liikmeid. Kuigi selle päeva tegevused ei anna täit ülevaadet kõigest, millega kodutütred ja noorkotkad tegelevad, sai Reena ja tema meeskond selleks päevaks planeeritud tegevuste tutvustamisega suurepäraselt hakkama. Kuidas uute liikmete leidmisega läheb, näitab aeg.

Kooli ümbruses ja kaugemal olid valmis pandud erinevad kontrollpunktid erinevate ülesannetega: memoriin, täpsuslaskmine, maskeering, taktistusrada, sõlmede tegemine, täpsuslaskmine kadaga, meeskonnaharjutus soo, suusatamine, liiklusmärgid, loomade tundmine.

Eriti vahva oli see, et puntkide läbimiseks tuli tutvuda ka Holstre külaga, sest tee viis magasiaida juurest küla vahele ja tuli tiiruga Linajärve poolt tagasi. Kindlasti paljud meie õpilased ja mis siin salata, ka nii mõnigi õpetaja, ei olnud seda teed varem käinud.

Päev lõppes lõunasöögi ja lõpurivistusega. Kontrollpunktides enim punkte saavutanud meeskonnad said auhinnad, kõik osalejad tänukirjad ja meened. Reena tänas oma abilisi. Seda kodutütarde ja noorkotkaste vormis abiliste rivi oli väga uhke vaadata!

Oleme koolina väga õnnelikud, et meil on sellised hakkajad lapsed ja neil on sellised toredad sõbrad ja õpetajad. Tuhad tänu, Vika Zieds ja teised abilised, selle toreda päeva eest!

Viimati muudetud 12.06.2022.